Skip to Content

Slutresultat tisdagsseglingar vårserien 2011

Kategori:

Slutresultat efter sex seglingstillfällen. Endast segling 4 och 5 kunde genomföras.

Results Express

No Sailno Name Scores 4
5
1 575 Niklas Grimslätt, Johan Bärring,Mathias Jonasson, Simon Gunnarsson,Klas Dahte, SSN
eXter
5,0 1 4
2 324 Källmark,Berg,Olveren, Legnestam, WikSS
Cruxan
6,0 3 3
3 2015 Idmyr,Falkenberg,Krull, Ottosson, Gkss
Henri Lloyd
7,0 ocs 1
4 146 Malcolm Resare, Bosse, Kristian, Per, Magnus, Mats, GKSS
Spjutet
9,0 4 5
5 2010 Arne K Larssen, Calle, Robban, Erik, GKSS
regatta.nu
10,0 dnc 2
6 755 Andreas Karlsson, Mattias Mellström,Stefan Blom, Björn Svernhage, Gkss
Orca
10,0 2 dnc
7 537 Per Wiig,Salnemius,Taglind,, Lövhagen,Schött, GKSS 16,0 dnc dnc

Results Folkbåt

No Sailno Name Scores 4
5
1 1314 Janne Utbult, Gillis Wendt, Jakob Johansson, LSS
My
2,0 1 1
2 1335 Kjell Johansson, Lennart Karlsson,, Christer Selin, Lss
Miss Malör II
5,0 2 3
3 830 Göran Börjesson, Pontus Forsberg, LDSS
Xantippa
7,0 3 4
4 1386 Rolf Uppström, Björn-Axel Johansson, LjSS 9,0 dnc 2
5 777 Staffan Stukát, Robert Williamsson, Ldss
Huldas karin
11,0 4 dnc
6 1195 Curt Andersson, Åke Andersson, Magnus Andersson, SS FRAM
ÄNGELN II
12,0 dnc 5

Results H-båt

No Sailno Name Scores 4
5
1 609 Ola Christiansson, Robert Lindgren, Markus Blomberg/klas André, HJBK
Havanna
3,0 2 1
2 584 Martin Almslätt, Per-Johan Nyberg, Martin Ekhed, LDSS
Groopi
3,0 1 2
3 250 Ludvig Bengtsson, Selma Bengtsson, Fredrik Brynolf, Skass
Hilma
8,0 5 3
4 610 Gunnar Sedén, Eric Sedén, Pär Fagberg, Per Ekholm, GKSS
Emma
8,0 4 4
5 523 Mathias Reman, Johan Rydenskog, Tobias Axelsson, LDSS
Madonna
9,0 3 6
6 579 Magnus Anderberg, LDSS 13,0 dnc 5
7 185 Olof Bengtsson, Varbergs Segelsällskap
Hemma "0" i seglet
14,0 6 dnc

Results IF

No Sailno Name Scores 4
5
1 3359 Jonas Länje, Elisabeth Länje, Jocke Fors, Peter Andersson, LSS
Böttö Blanc
2,0 1 1
2 1094 Bengt Cederblad, Gustaf Eek, Christer Eriksson, LdSS
Agda Vårregn
6,0 2 4
3 1702 Joop Somhorst, Jonas Elfstrand, Mattias Andersson, LDSS 8,0 5 3
4 1489 Peter Berg, Olof Johnsson,, Magnus Lindquist, LDSS 9,0 3 6
5 2490 Leif Åkesson, Svante Berggren, Hans Petersson, RÖSS
Modesty
9,0 4 5
6 3196 Anders Öfverman, Tore Wickerström, Claes Annerstedt, LDSS 10,0 dnc 2
7 222 Anders Ewert, Magnus Lind, Per, Sunneskärs BS
Alif Rödbena
16,0 dnc dnc

Results OptimistBlå

No Sailno Name Scores 4
5
1 4397 Ronja Lundberg, LDSS 5,0 2 3
2
4278 Olle Lindbom, LDSS 6,0 raf 1
3
3486 Hedvig Hedström, LDSS 6,0 1 5
4 3866 Maja Haga, LDSS 9,0 3 6
5 4162 Theo Björk, LDSS 15,0 dnc 2
6 4406 Alice Moss, Ldss
Spiff
17,0 dnc 4
7 4059 Jacob Årenberg, LDSS 20,0 dnc 7
8 23144 Carl Årenberg, LDSS 21,0 dnc 8
9 4207 Emma Book, LDSS 22,0 dnc 9
10 111 Jakob Ringberg, LDSS
McLaughlin
26,0 dnc dnc
10 35371 Agnes Mark, LDSS 26,0 dnc dnc
10 23092 Tilde Sandung, LDSS 26,0 dnc dnc

Results OptimistRöd

No Sailno Name Scores 4
5
1 4385 Jakob Haga, LDSS 2,0 1 1
2 4408 William Karlsson, LDSS 4,0 2 2
3 4040 Jesper Lewerin, LDSS 6,0 3 3
4 23372 Niklas Haag, LDSS 10,0 dnc 4
5 3795 Oliver Brännström, LDSS 10,0 4 dnc

Results RSFeva

No Sailno Name Scores 4
5
1 2760 Emil Andersson, Dennis Fonseca Karlsson, LDSS 5,0 4 1
2 3536 Sofia Lewerin/Johanna Frisk, LDSS 5,0 1 4
3 816 Måns Olander, Simon Karlsson, LDSS 8,0 3 5
4 3822 John Glimåker, Måns Holmberg, LDSS 9,0 6 3
5 4424 Frida Winzell, Sofia Lundgren, LDSS 11,0 ocs 2
6 550 Christina Göthberg, Niklas Whilborg, LDSS 13,0 2 dnc
7 1537 Ida Moss, Lisa Hedbäck, Ldss 13,0 7 6
8 882 Malin Stening, Ida Frisk, LDSS 16,0 5 dnc
9 1538 Sebastian Modigh, Johan Vinge, LDSS 22,0 dnc dnc
9 2859 Kanicha Ekdahl, Anna Thorell, LDSS 22,0 dnc dnc

Results Smaragd

No Sailno Name Scores 5
1 151 Stephan Wilck, Lotta Lind, Laddy Winnerholt, Fredrik Linden, LdSS
A R I E L
1,0 1

ZW Sail Regatta Scoring program, 4.023.053
Copyright 1986 - 2009, Leo G Eggink, Zoetermeer
For info about ZW: http://www.zw-scoring.nl